Výlet do Frankfurtu nad Mohanem

31. března v 10:31

Dnes jsme nešli do školy, protože jsme odjeli hned ráno do Frankfurtu. Vyjeli jsme kolem desáté hodiny. Při cestě do Frankfurtu jsme se zastavili v Museu řemesel ve městě Rüsselsheim. Potom jsme jeli do Frankfurtu nad Mohanem na ubytovnu. Ubytovali jsme se a šli jsme na společnou procházku do centra města. Tam jsme vyšplhali 326 schodů na věž Frankfurtského dómu. Potom jsme se podívali na náměstí Römerberg, kde jsme se vyfotili a koupili si suvenýry. Podívali jsme se na ulici Zeil a celou jí prošli. Po večeři jsme měli volno, a tak jsme se prošli do města.

Ráno jsme vstali a šli jsme na snídani. Po snídani jsme šli pěšky na metro. Odtud jsme jeli do Frankfurtské zoo, kterou jsme si prohlédli. Bylo tam hodně zvířat, které jsme nikdy neviděli. Nakonec jsme si koupili suvenýry a kolem třetí hodiny jsme jeli zpět na ulici Mainkai. Odtud jsme podnikli výlet lodí Nautilus, která nám umožnila pohled na oba břehy řeky Mohan a tak jsme znovu viděli všechny významné budovy. Někteří z nás se rozhodli pro rychlovýtah jedné z nejvyšších budov, aby si Frankurt prohlédli z výšky. Potom jsme šli zpět na ubytovnu, kde jsme se navečeřeli a měli osobní volno.

Dnes jsme byli na výletě ve městě Rüdessheim am Rhein . V tomto malebném vinařském městečku jsme měli chvíli volno a potom jsme jeli lanovkou k soše, která symbolizuje celé Německo a jmenuje se Germania. Je to poutavé místo, z kterého je krásný výhled na údolí řeky Rýn. Udělali jsme si společnou fotku a o půl třetí jsme jeli zpět na ubytovnu do Wetzlaru. Tam jsme se znovu ubytovali a po večeři jsme si odpočinuli po zážitcích z víkendu a dali odpočinout našlapaným nohám.